MOŘSKÝ PŘÍBOJ - PAUL KAREL V.

MOŘSKÝ PŘÍBOJ - PAUL KAREL V.

 

8990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Paul Karel V.

 

 

OBRAZ - MOŘSKÝ PŘÍBOJ. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ KAREL V. PAUL. JEHO OBRAZY JSOU CENĚNÉ A VYHLEDÁVANÉ, OBČAS SE NĚJAKÝ OBJEVÍ V AUKCÍCH. TENTO OBRAZ JE BEZKONKURENČNĚ NEJVĚTŠÍ CO JSEM OD TOHOTO AUTORA VIDĚL V PRODEJI. NA PRVNÍ POHLED JE VIDĚT, ŽE SE JEDNÁ O VELMI KVALITNÍ DÍLO S OSOBITÝM STYLEM MALBY.

 

 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 86 CM X 55 CM, RÁM JE HLUBOKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1920-50. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. 

 

 

Karel Paul

 

* 14.01.1892 v Praze

 

+ kolem roku 1970

 

Vyučil se písmomalířství v lakýrnické firmě sveho otce (Karel Paul, 1862-1910) v Praze na Žižkově. Vystudoval střední umělecko-průmyslovou školu v Praze, po smrti otce převzal firmu, ve 20. letech pracoval jako písmomalíř u firmy Vacek v Praze 1. Věnoval se malování, kresbě a ovládal nejrůznejší techniky (kresba, akvarel, olej, kvaš), maloval krajiny, lidi, zvířata, zátiší ...

 

Pobýval v Paříži a znal se i s některými významnými evropskými malíři té doby. Cestoval na Podkarpatskou Rus (obraz "Trh v Užhorodu"), do Chorvatska, kde měl i příbuzné v Omiši. Na vesnici v Osičkách (blízko Škroupových Osic) u Hradce Kralové, maloval i restauroval obrazy pro kostel a hřbitov.

Jméno autora: Paul Karel V.
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení