NA VRCHU CECEMÍNĚ U DŘÍS - PAUL KAREL V.

NA VRCHU CECEMÍNĚ U DŘÍS - PAUL KAREL V.

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Paul Karel V.

 

OBRAZ - NA VRCHU CECEMÍNĚ U DŘÍS - KAPLE. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ KAREL V. PAUL. JEHO OBRAZY JSOU CENĚNÉ A VYHLEDÁVANÉ, OBČAS SE OBJEVUJÍ V AUKCÍCH.ZEZADU OBRAZU JE UVEDEN NÁZEV DÍLA.

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 33 X 23 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1920-40.

 

 

Karel Paul

 

* 14.01.1892 v Praze

 

+ kolem roku 1970

 

Vyučil se písmomalířství v lakýrnické firmě sveho otce (Karel Paul, 1862-1910) v Praze na Žižkově. Vystudoval střední umělecko-průmyslovou školu v Praze, po smrti otce převzal firmu, ve 20. letech pracoval jako písmomalíř u firmy Vacek v Praze 1. Věnoval se malování, kresbě a ovládal nejrůznejší techniky (kresba, akvarel, olej, kvaš), maloval krajiny, lidi, zvířata, zátiší ...

 

 

Pobýval v Paříži a znal se i s některými významnými evropskými malíři té doby. Cestoval na Podkarpatskou Rus (obraz "Trh v Užhorodu"), do Chorvatska, kde měl i příbuzné v Omiši. Na vesnici v Osičkách (blízko Škroupových Osic) u Hradce Kralové, maloval i restauroval obrazy pro kostel a hřbitov.

Jméno autora: Paul Karel V.

Přihlášení