KRKONOŠE SNĚŽKA - HURDÁLEK KAREL

KRKONOŠE SNĚŽKA - HURDÁLEK KAREL

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Hurdálek Karel
( 7.4.1942 -

 

 

 

OBRAZ - KRKONOŠE - SNĚŽKA. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE ZŘEJMĚ KVALITNÍ MALÍŘ KAREL HURDÁLEK.ROZMĚRY RÁMU CCA 73 CM X 60 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. PASTEL NEBO KŘÍDA NA PAPÍRU ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1960-80.

 


POKUD CHCETE KVALITU, NEVÁHEJTE - URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Karel Hurdálek

 

narozen 7.4.1942 Hronov

 

malíř, řezbář, myslivec

 

 

Malovat začal už na základní škole. Navštěvoval malířský kroužek vedený akademickou malířkou slečnou Čechovou a panem učitelem Lednem. Po absolvování základní školy pracoval dva roky jako tkadlec a zakladač stavů v textilce „Saurer“ v Hronově, poté nastoupil na střední odborné učiliště lesnické. První rok strávil ve školním zařízení v oboře Kněžičky u Chlumce nad Cidlinou. Vychovatelem byl Jiří Málek, výborný ilustrátor přírodovědných publikací, ale i p. Holeček, mistr na těžbu dřeva a zalesňování, či vrchní mistr p. Moravec. Druhý ročník již absolvoval výuku v Přední Labské u Špindlerova Mlýna. V té době také započalo celoživotní přátelství s Ing. Josefem Vágnerem, tamním Karlovým učitelem, pozdějším ředitelem ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.

 

Po absolvování školy pracoval Karel jeden rok v lese na různých úsecích, kdy měl možnost praktického poznání všech činností středního lesního personálu – od semenářství, např. v podobě sběru šišek jedlí, přes zalesňování až po těžbu dříví. Od roku 1961 jej neminula dvouletá základní vojenská služba – zařazení výsadkář. V letech 1963-1967 pracoval další čtyři roky v lesnictví.

 

Následovala zajímavá restaurátorská práce, byť se jednalo převážně o církevní relikvie, v chrámové službě Červený Kostelec. V letech 1968 a 1969 Karel uskutečnil první samostatné výstavy svých prací: v Jiráskově divadle v Hronově a v Obecním domě ve Velkém Poříčí.

 

Od roku 1971 pracoval 17 let u komunálních služeb v Hronově – kamenické práce všeho druhu. Do této doby spadá celá řada podstatných událostí, ať už se jedná o setkání a sedmileté (1974 - 1981) intenzivní přátelství s akademickým malířem, malířem pravěku Zdeňkem Burianem; či např. spolupráce s Ing. Josefem Vágnerem – tvorba rámů pro obrazy cyklu „Vznik života na Zemi“ a oprava rozsáhlého historického reliéfu stěn budovy muzea královédvorské ZOO.
V letech 1981 a 1982 absolvoval ze zájmu i dálkové studium na Středním odborném učilišti v Praze a stal se z něj „řezbář s výučním listem“.

 

Po celou dobu se věnoval také myslivosti. Přirozeným magnetem pro něj byla jelení zvěř, jíž se snažil ztvárnit v množství svých řezeb i obrazů. Své cestovatelské sny si mohl splnit až porevolučně, vyjma několika návštěv blízkých destinací – Slovenska, Polska a Maďarska. V roce 1997 absolvoval první cestu do Afriky – se svým přítelem, malířem Janem Skořepou. V Tanzanii a na Zanzibaru společně strávili dva a půl měsíce a nalezli nejeden objekt hodný jejich malířského umění. V roce 1999 se pro změnu vypravil s jiným svým kamarádem, preparátorem a kynologem Václavem Lokvencem do severozápadní Ameriky, do státu Idaho. I zde pobyli dva měsíce střídavě na loveckých toulkách a také pracovně, řezbařinou pro jejich hostitele. Návrat na černý kontinent se konal až v roce 2004, do Zimbabwe, jako doprovod dalšího celoživotního přítele na jeho lovech, Františka Holmana. Bylo to na „pouhé“ tři týdny a tak je pochopitelné, že se sem museli vypravit znovu hned další rok.

 

Až do současné doby realizoval Karel Hurdálek devět výstav svého řezbářského a malířského umění.

 

ZDROJ: myslivost.cz - článek Mgr. Vladimír Bádr, Ph.D.

Jméno autora: Hurdálek Karel ( 7.4.1942 -
Typ: Krkonoše

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení