POHLED Z PRAVÉHO BŘEHU NA SEDLČÁNKY - DLOUHÝ VÁCLAV

POHLED Z PRAVÉHO BŘEHU NA SEDLČÁNKY - DLOUHÝ VÁCLAV

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Dlouhý Václav
( 8.11.1923 - 5.9.1989 )

Obraz - Pohled z pravého břehu na Sedlčánky. Signován a datován vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř Dlouhý, může se jednat o Václava Dlouhého (1923-1989) - nejsem si však jistý na 100%, malířů s tímto příjmením malovalo více, proto raději posuďte sami dle stylu malby, signatury apod. Jedná se však o velmi kvalitní, líbivé dílo.

 

Sedlčánky

 

Sedlčánky jsou vesnice, součást města Čelákovic. Jde o původně samostatnou obec, která leží na levém břehu Labe mezi centrálními Čelákovicemi, Císařskou Kuchyní a lužním lesem Netušil. Na okraji Sedlčánek je přírodní rezervace Hrbáčkovy tůně a rezervace Káraný-Hrbáčkovy tůně.

 

Rozměry včetně rámu cca 59 cm x 51 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Akvarel na kartonu či papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1963.

 

Bude perfektní dekorací Vašeho prostoru.

 

 


Dlouhý Václav
 

 

* 8.11.1923 Stružinec (Semily)
 

 

+ 5.9.1989 Praha
 

 

grafik, malíř

 
Studium: Státní grafická škola / Střední průmyslová škola grafická / Vyšší škola uměleckého průmyslu Praha, Akademie výtvarných umění Praha - Holý Miloslav, Silovský Vladimír.Členem skupiny - Jednota umělců výtvarných, Český fond výtvarných umění (ČFVU).
 


Působení: Čelákovice, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (Praha-východ), Praha.
 


Pravidelně vystavoval v Praze, také například Brno, Hradec Králové, Kladno atd., ale i v zahraničí - například Bratislava, Trenčín atd.

 
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 1955, Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců,


1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,


1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998 (II. D - G),


2000, Hlas domova 2 (Výtvarné umění a architektura našeho Polabí),


2006, Významné osobnosti z Čelákovic a okolí.
 

Jméno autora: Dlouhý Václav ( 8.11.1923 - 5.9.1989 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení