HUMPOLEC VŠECHNO LIDSTVO JEDNOHO PŮVODU JEST - PÝCHA JOSEF

HUMPOLEC VŠECHNO LIDSTVO JEDNOHO PŮVODU JEST - PÝCHA JOSEF

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Pýcha Josef
( 23.5.1914 - 9.3.1988 )

 

 

 

OBRAZ - HUMPOLEC - VŠECHNO LIDSTVO JEDNOHO PŮVODU JEST. SIGNOVÁN A ČÍSLOVÁN 91/200 UPROSTŘED DOLE - VIZ FOTO. AUTOR A DATUM VYTVOŘENÍ JE UVEDENO TAKTÉŽ V SAMOTNÉM LINORYTU VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.
 


NA OBRAZU JE ZNÁZORNĚNO MĚSTO HUMPOLEC S DOMINANTOU - KOSTELEM SVATÉHO MIKULÁŠE, KTERÝ BYL POSTAVENÝ VE 13. STOLETÍ. NAHOŘE JE HESLO - VŠECHNO LIDSTVO JEDNOHO PŮVODU JEST. CELOŽIVOTNÍM PROPAGÁTOREM TOHOTO HESLA JE DR. ALEŠ HRDLIČKA - HUMPOLECKÝ RODÁK.
 


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 59 x 52 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÁ MÍSTY OTLUKY. ORIGINÁLNÍ BAREVNÝ LINORYT NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ JE Z ROKU 1969.
 

 

BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 


JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 
JOSEF PÝCHA
 


narozen 23.5.1914 Straky ( Nymburk)zemřel 9.3.1988 Mladá Boleslavpedagog, grafik, malíř

 


- středoškolský profesor, akademický malíř, autor monografií o výtvarnících Humpolecka a vlastivědných sborníků.


- studium - gymnázium Nymburk, České vysoké učení technické Praha ( kreslení ) - Oldřich Blažíček, Cyril Bouda, Hanuš Folkman, Karel Pokorný, Josef Sejpka, soukromě se také vzdělával u J. Dědiny.


- členem Český fond výtvarných umění ( ČFVÚ ).- působení - Praha, Kolín, Mladá Boleslav, Nymburk, Humpolec, Lanškroun, Pelhřimov, Ústí nad Orlicí atd.- základem jeho výtvarného umění byla kresba, inspiraci čerpal v okolí Lanškrouna, středních Čech, Polabí, Vysočiny, Pražské motivy, Příbram, je autorem řady grafických listů, několika knih a rozhlasových pořadů.


- absolvoval řadu výstav - například v Praze ( Galerie Hollar, Reprezentační dům obce pražské atd.), Kolín, Olomouc, Nymburk atd.
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:


 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),


1995, Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých v letech 1986 - 1990 a doplňky za předchozí léta Část 2. K - Ž), Národní knihovna České republiky, Praha,


1996, Malíři Orlicka a Podorlicka (Malý lexikon),


2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XII. Por - Rj),


2006, Tyč Miroslav , Osobnosti kultury (Kolínsko), Polabský Zlatý pruh - Kulturní společnost Miroslava Benáka, Kolín (Kolín).
 

Jméno autora: Pýcha Josef ( 23.5.1914 - 9.3.1988 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení