MILENECKÁ ROZCVIČKA - DUBIEL JOSEF VON LERACH

MILENECKÁ ROZCVIČKA - DUBIEL JOSEF VON LERACH

 

9472 Kč

11840 Kč Sleva 2368 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 10. 2021

Jméno autora: Dubiel Josef Von Lerach
( 8.1.1951 -

 

 

 

 

ÚŽASNÝ OBRAZ - AKT - "MILENECKÁ ROZCVIČKA". JEDEN ZE SÉRIE AKTŮ LIEBE PAAR. AUTOREM JE MALÍŘ JOSEF DUBIEL VON LERACH. OBRAZ JE SIGNOVÁN VPRAVO DOLE JAK NA SAMOTNÉM AKTU, TAK NA PASPARTĚ - VIZ FOTO. NÁZEV DÍLA VLEVO DOLE - VIZ FOTO. RAZÍTKO UPROSTŘED DOLE - VIZ FOTO. ZEZADU OBRAZU JE PODPIS A RAZÍTKA ATD. - VIZ FOTO.


ROZMĚRY RÁMU CCA 38 X 27 CM, RÁM JE ÚZKÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ZŘEJMĚ PASTEL NA PAPÍŘE ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

  


Josef Dubiel von LeRach
 

 

(* 8. ledna 1951, Michálkovice, Ostrava) je český malíř a spisovatel.

 V roce 1985 se přistěhoval do Žulové u Jeseníku. Pracoval jako starožitník, nyní na volné noze.

 


Malíř často vytváří vlastní pohled na díla předních českých a světových malířů (Egon Schiele, Amedeo Modigliani, Vincent van Gogh či Josef Čapek). Jde o určitý druh dobře zvládnutého naivního umění.Je autorem řady knižních publikací (např. autobiografická próza Starožitníkova zpověď, nebo knihy věnující se historii a kulturou Jesenicka: Odsun Němců v dobytčáku ze Žulové do Furth in Walde, Čas vzpomínek a humoru ve Slezsku, Děvky, děvčata a děvenky, Jeseníky vyprávějí a vzpomínají, aj.).
 

 

 

 

ESLK ( ENTARTETE SCHLESIEN LERACH KUNST )ENTARTETE KUNST ( ZVRHLÉ UMĚNÍ )

 termín užívaný nacistickým Německem pro většinu moderního umění. Umělecká díla, která podle nacistické ideologie spadala do této skupiny, byla zakazována jako „židobolševická“ nebo svou podstatou neněmecká; autorům, jejichž dílo bylo takto označeno, byla zakázána další tvůrčí činnost. Termín vychází z německého slova Entartung (degenerace), které se v lékařství prosadil na konci 19. století, a zpopularizovala ho propagandisticky koncipovaná výstava stejného názvu pořádaná roku 1937 v Mnichově, kde se vystavovalo přes 5000 děl moderních výtvarníků včetně autorů dnes uznávaných, jako jsou Marc Chagall, Henri Matisse, Pablo Picasso nebo Vincent van Gogh. Za zvrhlá byla označována i literární (převážně expresionistická) a hudební (především jazzová) díla, která byla zakázána.

 


Jako zdegenerované umění nacisté označovali také novou věcnost, dadaismus, surrealismus, kubismus nebo fauvismus.

 SCHLESIEN - LATINSKY SLEZKÉ

Jméno autora: Dubiel Josef Von Lerach ( 8.1.1951 -

Alternativní produkty

Přihlášení