SUCHÉ SKÁLY ( MALÁ SKÁLA ) - ODEHNAL MILAN A.

SUCHÉ SKÁLY ( MALÁ SKÁLA ) - ODEHNAL MILAN A.

 

4840 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 17. 7. 2024

Jméno autora: Odehnal Milan A.
( 16.4.1909 - ? )

 

 

 

OBRAZ - SUCHÉ SKÁLY (MALÁ SKÁLA). SIGNOVÁN A DATOVÁN 1960 VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. TECHNIKA VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ MALÍŘ MILAN A. ODEHNAL. VELMI KVALITNÍ LÍBIVÉ DÍLO.


 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 47 X 40 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. LAVÍROVANÁ BAREVNÁ TUŠ NA PAPÍŘE ZŘEJMĚ V KOMBINACI S PASTELEM. OBRAZ JE NUTNÉ ZASKLÍT. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK KDE JE UVEDEN - NÁZEV DÍLA, AUTOR A JEHO ADRESA, TECHNIKA, ROZMĚRY A RAZÍTKO 8. ZÁŘÍ 1978 - VŠE VIZ FOTO.


 

VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

SUCHÉ SKÁLY ( MALÁ SKÁLA ) - ČESKÝ RÁJ

 

Suché skály se nacházejí asi 3 km od Malé Skály a 2 km od Líšného.

Dříve se Suché skály jmenovaly Kantorovy varhany, dnes jsou též nazývány českými Dolomity. Kamenná kulisa je výsledkem posouvání zemských ker, kdy došlo k vyzdvižení spodní vrstvy pískovce a jeho pootočení kolmo k zemskému povrchu. Jedná se o unikátní geomorfologickou lokalitu, která u nás nemá obdoby. Suché skály jsou oblíbeným horolezeckým terénem. Člení se zhruba na 20 věží - Hlavní, Sokolí, a další. V roce 1965 byly Suché skály vyhlášeny národní přírodní památkou.

 

 

 

Odehnal Milan A.

 


* 16.4.1909 Beroun (Beroun)

 


malířství

 

Absolvent speciální školy 1928 - 1938 Vysoká škola výtvarných umení u profesora Jaroslava Votruby v Bratislavě. Působil ve Lhotce u Mrákotína (Jihlava) v Praze a v Bratislavě. Vystavoval s Volným sdružením horáckých výtvarníků.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2002. Vyd. 1. X. díl. Ostrava: Výtvarné centrum Chagall, 2002, s. 141.

Jméno autora: Odehnal Milan A. ( 16.4.1909 - ? )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení