STROMY VE STRÁNI - ZIKMUND FRANTIŠEK

STROMY VE STRÁNI - ZIKMUND FRANTIŠEK

 

11840 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Zikmund František
( 29.6.1893 - 4.9.1955 )

 

 

OBRAZ - STROMY VE STRÁNI. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ FRANTIŠEK ZIKMUND. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.ROZMĚRY RÁMU CCA 47 CM X 36 CM, RÁM JE BOHATĚ ZDOBENÝ, MÁ OTLUKY. OLEJ NA MALÍŘSKÉ LEPENCE ČI NA JEMNÉM PLÁTNĚ FIXOVANÉM NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1924.BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Zikmund František

 


* 29.6.1893 Železnice (Jičín)

 


+ 4.9.1955 Praha

 

 

- svaz výtvarných umělců Mánes
 

 

Byl nadšencem Františka Kavána, který bydlel v jeho rodišti. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u profesora Karla Vítězslava Maška a u Emanuela Dítěte, dokončil ji v roce 1945. V roce 1919 – 1923 studoval na speciálce profesora Pirnera na akademii výtvarného umění v Praze.

 

Roku 1925 odjel za studiem do Itálie, v letech 1933 – 1934 byl v Dalmácii. Maloval s oblibou kytice, zátiší, krajiny, figurální náměty a portréty. Maloval jihočeskou krajinu, českou vesnici a květinová i produktová zátiší. V posledním období se zabýval portréty (představitelé vědy) a vracel se k figurální malbě.

 

Absolvoval mnoho výstav například - Praha ( Topičův salon, Mánes, Národní galerie atd.), Pardubice, Olomouc, Litoměřice, Liberec, Cheb, Ústí nad Labem, Hradec Králové, Zlín atd.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

2010, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců (XXI. W - Ž).

Jméno autora: Zikmund František ( 29.6.1893 - 4.9.1955 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení