MOŘE A POBŘEŽÍ - ALEKOV NAPOLEON VALENTIN

MOŘE A POBŘEŽÍ - ALEKOV NAPOLEON VALENTIN

 

12820 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 9. 12. 2021

Jméno autora: Alekov Napoleon Valentin
( 8.8.1937 -

 

 

OBRAZ - MOŘE A POBŘEŽÍ. MOTIVEM JE MOŘE A POBŘEŽÍ V OKOLÍ VARNY V BULHARSKU. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ A CENĚNÝ MALÍŘ VALENTIN NAPOLEON ALEKOV. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO.ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 72 CM X 42 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÁ MÍSTY OTLUKY. PASTÓZNÍ OLEJ NA PLÁTNĚ ČI MALÍŘSKÉ LEPENCE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. NA FOTKÁCH JSOU ODLESKY OD BLESKU, OBRAZ SE TĚŽKO FOTÍ, VE SKUTEČNOSTI JE HEZČÍ NEŽ NA FOTKÁCH. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1970 - DLE VĚNOVÁNÍ VPRAVO DOLE POD OBRAZEM - VIZ FOTO.BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 


JEHO OBRAZY SE V ČECHÁCH BĚŽNĚ POHYBUJÍ V CENÁCH OKOLO 15 TIS. KČ, V BULHARSKU OBDOBNĚ, PODÍVEJTE SE NAPŘÍKLAD ZDE...

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 

 

 

Valentin Napoleon Alekov

 

Валентин Наполеонов Алеков - azbukou

 

narozen 8.8.1937

 

stejně jako jeho otec má naprosto typický pastózní styl malby a maluje hlavně motivy moře v okolí Varny.

 

otec malíře:

 

Napoleon Alekov ( rozený Napoleon Inglezi )

 

Наполеонов Алеков - azbukou

 


narozen - Tulcea Rumunsko 22.4.1912

 

zemřel - Varna Bulharsko podle některých zdrojů v roce 1998 podle některých v roce 2002

 

Známý bulharský malíř, jehož doménou byla vždy malba moře a pobřeží. Hodně maloval moře v okolí Varny. Jeho otec byl Řek obchodník z Konstantinopole a jeho matka bulharka od severní Dobrudža . Po první světové válce v roce 1918 se jeho rodina přestěhovala do Bulharska a usadil se ve Varně. V raném věku začal malovat profesionálně. Představil svoji práci na více než 25 samostatných výstavách a za svůj život namaloval více než 10000 obrazů, které jsou ve vlastnictví sběratelů doma i v zahraničí. V poslední době je velmi ceněný na aukcích jak v Bulharsku tak v zahraničí.

Jméno autora: Alekov Napoleon Valentin ( 8.8.1937 -

Přihlášení