KRAJINKA HUMPOLECKO - AUGUSTA KAREL

KRAJINKA HUMPOLECKO - AUGUSTA KAREL

 

24990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Augusta Karel
( 16.9.1883 - 7.2.1974 )

 

 

PŘEKRÁSNÝ OBRAZ - KRAJINKA HUMPOLECKO. AUTOREM JE CENĚNÝ MALÍŘ KAREL AUGUSTA. VELMI KVALITNÍ LÍBIVÉ DÍLO S LEHKÝM NÁDECHEM IMPRESIONISMU.

 


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 58 X 33 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. ZEZADU OBRAZU JE NALEPEN ŠTÍTEK S ŽIVOTOPISNÝMI ÚDAJI O MALÍŘI - VIZ FOTO.OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1910-40.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VĚTŠÍCH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

V POSLEDNÍ DOBĚ JE MALÍŘ VELMI VYHLEDÁVANÝ A JEHO DÍLA JSOU V KURSU, NAPŘÍKLAD JEDEN JEHO OBRAZ BUDE LETOS DRAŽEN V AUKCI NA ŽOFÍNĚ A MÁ PŘEDBĚŽNOU ODHADNÍ CENU 20.000,- AŽ 25.000,- KČ PODÍVEJTE SE DO KATALOGU POLOŽKA Č. 88  ZDE...

 

TAKÉ JSEM NARAZIL NA JEDEN ROZMĚRNÝ AKT OD KARLA AUGUSTY V PRODEJNÍ CENĚ 120.000,- KČ, PODÍVEJTE SE ZDE...

 

 

 

Augusta Karel

 


* 16.9.1883 Humpolec (Pelhřimov)

 

+   7.2.1974 Prostějov

 

malíř, středoškolský profesor

 

 

- členem skupiny - Grupa uhorsko-slovenských maliarov


 

Žák pražské akademie výtvarných umění u profesora - Hanuš Schwaiger.

 

 

Karel Augusta psal do časopisu Naše Slovensko a účastnil se výstav Skupiny slovenských maliarov v letech 1904- 1912. Jako profesor kreslení působil v Klatovech, Kyjově a na gymnáziu v Prostějově. Věnoval se figurální malbě, maloval portréty a zátiší. V roce 1892 se celá rodina přestěhovala na Slovensko, do Rimavské Soboty, pak do Tisovce. Se svým bratrem Jaroslavem Augustou ( 4.9.1878 - 28.2.1970 ) taktéž úspěšný malíř ( studoval na pražské Adademii výtvarných umění u profesora Pirnera, na malířské akademii v Mnichově u profesorů Hertericha a Marra, a navíc na soukromé malířské škole Slovince Ažbeho v Mnichově ) nezapomínali na svůj rodný kraj a v létě se na Vysočinu vraceli. Absolvoval řadu výstav, například v roce 1911 uspořádali soubornou výstavu svých děl v Humpolci. Karel věnoval svůj obraz Pohled na Humpolec tamní radnici. V roce 1910 vystavoval se slovenskými malíře v Praze v Topičově salonu.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

antologie/sborník

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích, Pardubice (Pardubice)

 

encyklopedie/slovník


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997 (I. A - Č),

2000, Malíři Vysočiny II (Dodatek k malému lexikonu z roku 1993).

Jméno autora: Augusta Karel ( 16.9.1883 - 7.2.1974 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení