LETNÍ NÁLADA U RYBNÍKA - KOCOUREK VÁCLAV

LETNÍ NÁLADA U RYBNÍKA - KOCOUREK VÁCLAV

 

6820 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kocourek Václav
( 24.8.1915 - 27.9.1986 )

 

 

OBRAZ - LETNÍ NÁLADA U RYBNÍKA. AUTOREM JE KVALITNÍ, VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ VÁCLAV KOCOUREK. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.

 


ZEZADU OBRAZU JE NAPSÁNO - VILÍMEK BOJANOV - MŮŽE SE JEDNAT O MÍSTO, KTERÉ JE NA OBRAZU ZNÁZORNĚNO ( BOJANOV VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH, VILÍMEK - MOŽNÁ NÁZEV RYBNÍKA ČI MÍSTA ). POKUD BY JSTE NĚKDO VĚDĚL, JAKÉ MÍSTO JE NA OBRAZU ZNÁZORNĚNO, BUDU VELMI RÁD, KDYŽ MI TO NAPÍŠETE E-MAILEM.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 60 X 48 CM, RÁM JE KRÁSNĚ ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA MALÍŘSKÉ LEPENCE ČI NA PLÁTNĚ FIXOVANÉM NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1947.BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.

 


JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 Václav Kocourek* 24. srpna 1915 Kolín+ 27. září 1986 Praha
- členem - Český fond výtvarných umění (ČFVU)

 


Po maturitě na gymnáziu v Kolíně absolvoval v letech 1932 – 1938 pražskou uměleckoprůmyslovou školu. Zvítězil ještě za studií v soutěži na ilustrace ke knize J. Zeyera „Jan Maria Plojhar, obdržel cenu za návrh na známku a za plakát na propagaci města Prahy v roce 1937. Úspěšný byl i při návrhu na vazbu pro město Naarden, za návrh na letecký diplom získal třetí cenu.

 

Mimo vlastní tvorbu působil jako pedagog na středních školách, spolupracoval s barrandovským kresleným filmem a po roce 1968 učil na LŠU na Jabloňové ulici, kam docházeli žáci z několika přilehlých pražských obvodů.

 

Spolupracoval při výrobě kopií Vyšehradského kodexu, Dalimilovy kroniky, Jenského kodexu a dalších středověkých památek. Rovněž se podílel na rekonstrukci poničené zakládací listiny pražského Národního divadla.

 

Ilustroval několik desítek knih a kreslířsky spolupracoval s řadou novin a časopisů. Do rodného kraje své maminky, na Českomoravskou vrchovinu, se často vracel. Ilustroval Obrázky z Jaroměřicka od A. Ondříčka vydané v Krajském nakladatelství v Havlíčkově Brodě ve dvou svazcích (I. díl 1956, II. díl 1959) a znovu v nakladatelství Akcent v Třebíči 2001 v jednom svazku, z něhož byly vypuštěny ty pověsti a pohádky, které se neodehrávaly na Vysočině.

 VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

1940, Holešovský František , Ilustrace v knihách pro mládež, Literatura pro mládež


1957, Janík Jaroslav , Kolín a Polabí v dílech výtvarníků, Kolínsko - sešit 6


1970, Čeští ilustrátoři, kteří se v letech 1945 - 1970 zabývali pohádkou, Čeští ilustrátoři pohádek


1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K)


2000, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (V. Ka - Kom)
 

Jméno autora: Kocourek Václav ( 24.8.1915 - 27.9.1986 )
Typ: Malíři Vysočiny
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení