KOSTELNÍ VĚŽE - BUKOVSKÝ BOHUMIL

KOSTELNÍ VĚŽE - BUKOVSKÝ BOHUMIL

 

4840 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 20. 6. 2024

Jméno autora: Bukovský Bohumil starší
( 3.10.1923 - 24.2.2014 )

 

 

OBRAZ - KOSTELNÍ VĚŽE. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ, NEDÁVNO ZESNULÝ MALÍŘ BOHUMIL BUKOVSKÝ. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. V PRODEJI MÁM NĚKOLIK OBRAZŮ OD TOHOTO MALÍŘE. VŠECHNY JEHO MALBY MAJÍ LEHKÝ IMPRESIONISTICKÝ NÁDECH.
 


POKUD BY JSTE NĚKDO POZNAL JAKÉ MÍSTO JE NA OBRAZU ZOBRAZENO BUDU RÁD, KDYŽ MI TO NAPÍŠETE E-MAILEM.ROZMĚRY RÁMU CCA 45 CM X 33 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1975-1995.BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 Bukovský Bohumil starší


 

* 3.10.1923 Mnichovo Hradiště (Mladá Boleslav)+ 24.2.2014
 


malíř, grafik, kameník, výtvarník, vynálezce, chemik
Narodil se v roce 1923 v Mnichově Hradišti. Povoláním byl chemik, vynálezce v textilním a lehkém průmyslu. Vyučil se barvířem a chemickým čističem. Za války nasazen v Rakousku v továrně na výrobu leteckých plechů. Později byl nasazen v Německu. Po válce působil jako chemik a textilní barvíř v Mnichově Hradišti. V letech 1957 až 1970 vedl textilní barevny a čistírny v Kolíně. Je autorem řady vynálezů z oblasti chemického odmašťování výrobků, chemických zařízení a souběžně zařízení na ochranu životního prostředí.


Proslul hlavně portréty známých osobností spjatých s Kolínem. Podle fotografické předlohy ztvárnil i řadu portrétů světových politiků. Vzorem se staly portréty pánů na hradech a zámcích, ale i lidí ze současnosti. Hodně obrazů rozdal, jeden z posledních prezidentovi Miloši Zemanovi. Portrétovaným se stal i první prezident kolínské automobilky TPCA Masatake Enemoto, své obrazy mají také kolínští starostové Zdeňka Majerová, Miroslav Kaisler i Jiří Buřič. Dalším zobrazeným s Kolínskem spjatým je nebožtík skladatel Karel Svoboda. Poslední obrazy jsou portréty věnované setkání Václava Klause se spolkovým kancléřem Gerhardem Schröderem či kancléřka Angela Merkelová s prezidentem Georgem Bushem jr.Dalším námětem obrazů je krajina. "Krajinářství a vůbec olejomalbě se tady už moc lidí nevěnuje. Je to pracné a já obrazy mnohokrát předělávám, a spokojen vlastně nikdy úplně nejsem. Vděčným námětem jsou Borky či cesta do Klavar. Rád jsem maloval i v bývalé Jugoslávii Petrovac či Jelsu na ostrově Hvar. Tam byl o obrazy v nedokončené podobě na malířském stojanu zájem. Pokud si je někdo chtěl koupit, nechával jsem jej, aby cenu určil sám," řekl Bohumil Bukovský st.Tam malíř zachytil městečka i hory. Zajímavým je obraz kolínského kostela sv. Víta z roku 1958, protože zachycuje Zálabí, které dnes vypadá poněkud jinak. "Rád bych uspořádal výstavu v Kolíně, ale obávám se, že v osmdesáti už těch sil není tolik, jak příprava vyžaduje," loučí se Bohumil Bukovský.

 Zdroj: Kolínský týdeník Pres - Jiří Červín - 30.5.2013 a 21.3.2014

 V roce 2006 obnovil malbu v kapličce Svaté trojice v Červených Pečkách.

Jméno autora: Bukovský Bohumil starší ( 3.10.1923 - 24.2.2014 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení