MIGUEL CERVANTES DE SAAVEDRA - NEZNÁMÝ AUTOR

MIGUEL CERVANTES DE SAAVEDRA - NEZNÁMÝ AUTOR

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 23. 7. 2024

Jméno autora: Neznámý autor

 

 

OBRAZ - MIGUEL CERVANTES DE SAAVEDRA. NÁZEV DÍLA UPROSTŘED DOLE - VIZ FOTO. OSOBITÝ STYL KRESBY. NETUŠÍM KDO JE AUTOREM, PRAVDĚPODOBNĚ VÝBORNÝ MALÍŘ, OBRAZ POCHÁZÍ Z POZŮSTALOSTI, KDE BYLY OBRAZY OD VELMI KVALITNÍCH MALÍŘŮ.

 

 

Miguel de Cervantes y Saavedra

 

Byl španělský voják, básník a spisovatel. Cervantes se na rodil 29. září 1547 v Alcalá de Henares a zemřel 23. dubna 1616 v Madridu. Vyrůstal v chudé rodině, a tak sem u nedostalo dostatečného vzdělání. Roku 1570 nastoupil do vojska a bojoval v námořní bitvě u Lepanta, kde ztratil levou ruku. Roku 1573 bojoval na Korfu a v Tunisu. Tam si za statečnost vysloužil povýšení. O dva roky později byl zajat berberskými piráty a byl prodán do Alžíru jako otrok. Tam strávil pět let. Poté byl svou rodinou (konečně se ji podařilo sehnat peníze) vykoupen.


Jeho život byl i poté velice nešťastný - nenašel zaměstnání, nevydrželo mu manželství. později byl obžalován z vraždy, uvězněn a dokonce i vyobcován z církve. Zemřel v chudobě.

 

Nejznámější z jeho děl je román - Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha.

 

 

PEROKRESBA NA PAPÍŘE, KTERÝ BYL ZŘEJMĚ PŘEDTÍM TÓNOVÁN. OBRAZ JE ZASKLENÝ, CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 45 CM X 35,5 CM. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

BYL NAKRESLEN ODHADEM V LETECH 1930-50.


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

Jméno autora: Neznámý autor
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení