BAREVNÉ ŠEŘÍKY - LESNÝ MILOSLAV

BAREVNÉ ŠEŘÍKY - LESNÝ MILOSLAV

 

2490 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav
( 3.2.1903 - 17.12.1989 )

 

 

OBRAZ OD MALÍŘE MILOSLAVA LESNÉHO - BAREVNÉ ŠEŘÍKY.

 

 


MILOSLAV LESNÝ (1903-1989)

 

NARODIL SE V PRAZE JAKO NEJMLADŠÍ Z DĚTÍ KNIHAŘSKÉHO DĚLNÍKA. PO MATURITĚ NA ŽIŽKOVSKÉ REÁLCE SI DOPLNIL POTŘEBNÉ PEDAGOGICKÉ VZDĚLÁNÍ A UČITELSKÉMU POVOLÁNÍ POTOM ZŮSTAL VĚRNÝ PO CELÝ ZBYTEK JEHO ŽIVOTA. MĚL OBDIVUHODNOU OBRAZOVOU PAMĚŤ, S TÉMĚŘ FOTOGRAFICKOU PŘESNOSTÍ DOKÁZAL NA PLÁTNĚ REPRODUKOVAT ŘADU MOTIVŮ Z KRAJINY KTEROU DŮVĚRNĚ ZNAL. I KDYŽ NAMALOVAL V PRŮBĚHU LET ŘADU ZDAŘILÝCH ZÁTIŠÍ, JEHO DOMÉNOU BYLA PŘEDEVŠÍM KRAJINOMALBA. UČAROVALA MU PŘEDEVŠÍM KRAJINA VYSOČINY, KTERÁ MU V PRŮBĚHU LET POSKYTLA NESPOČET NÁMĚTŮ A MOTIVŮ PRO ŘADU OBRAZŮ. Z JEHO OBRAZŮ VYZAŘUJE ZVLÁŠTNÍ FLUIDUM, KLID, RADOST, ŽIVOTNÍ OPTIMISMUS. HUDEBNÍ ZÁJMY SPOJOVALY PANA LESNÉHO S PANEM KARLEM ŽÍDKEM. OSOBNĚ SE ZNAL S KRAJINÁŘI KAVANEM A KALVODOU, PŘÁTELSTVÍ JEJ POJILO S ETNOGRAFEM A MALÍŘEM LUDVÍKEM KUBOU, VYSTAVOVAL MJ. S MALÍŘKOU VĚROU VOVSOVOU. VÍCE O AUTOROVI SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE...


ROZMĚRY RÁMU CCA 61 X 50 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU ČI TVRDÉM PAPÍŘE. SIGNOVÁN LESNÝ VLEVO DOLE - VIZ FOTO. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1940-60. JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLO SBÍRANÉHO AUTORA, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.OBRAZ JE ÚŽASNĚ DEKORATIVNÍ, BUDE OZDOBOU VAŠÍ SBÍRKY.

Jméno autora: Lesný Lederer Miloslav ( 3.2.1903 - 17.12.1989 )
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Přihlášení