JEREMIAS DE DECKER - BUKOVSKÝ BOHUMIL STARŠÍ

JEREMIAS DE DECKER - BUKOVSKÝ BOHUMIL STARŠÍ

 

2840 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Bukovský Bohumil starší
( 3.10.1923 - 24.2.2014 )

 

 

 

OBRAZ - PORTRÉT - JEREMIAS DE DECKER. JEDNÁ SE O VLASTNÍ ZTVÁRNĚNÍ ZNÁMÉHO OBRAZU OD REMBRANDTA Z ROKU 1666 (HOLANDSKÝ BÁSNÍK JEREMIAS DE DECKER). AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ, NEDÁVNO ZESNULÝ MALÍŘ BOHUMIL BUKOVSKÝ. VŠECHNY MALBY MALÍŘE BUKOVSKÉHO MAJÍ SPOLEČNÝ LEHKÝ IMPRESIONISTICKÝ NÁDECH.

 

 

Jeremias de Decker (or Dekker, 1610-1666)

 

Jeremias de Decker (nebo Dekker, 1610 - 1666) byl známý holandský básník a Rembrandtův přítel. Napsal mimo jiné báseň o Rembrandtovu obrazu "Kristus a Marie Magdalena," další z jeho básní byla s názvem "Pocta Velkému Rembrandtovi".

 

 

Rembrandt Harmenszoon van Rijn

 

Narození: 15. července 1606, Leiden, Nizozemsko


Úmrtí: 4. října 1669, Amsterdam, Nizozemsko


Manželka: Saskia van Uylenburgh (sňatek: 1634–1642)


Děti: Titus van Rijn, Rumbartus van Rijn, Cornelia van Rijn


Rodiče: Neeltgen Willemsdochter van Zuytbrouck, Harmen Gerritszoon van Rijn

 

známý nizozemský malíř, kreslíř, grafik a rytec. Je považován za jednoho z nejlepších malířů a grafiků západního umění.
 

 

 

 

ROZMĚRY CCA 39,5 CM X 46,5 CM. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO. NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU, VE SKUTEČNOSTI JE OBRAZ HEZČÍ NEŽ NA FOTKÁCH.OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1970-1995.PO ZARÁMOVÁNÍ BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 

VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 Bukovský Bohumil starší
 

 

* 3.10.1923 Mnichovo Hradiště (Mladá Boleslav)+ 24.2.2014malíř, grafik, kameník, výtvarník, vynálezce, chemik

 

Narodil se v roce 1923 v Mnichově Hradišti. Povoláním byl chemik, vynálezce v textilním a lehkém průmyslu. Vyučil se barvířem a chemickým čističem. Za války nasazen v Rakousku v továrně na výrobu leteckých plechů. Později byl nasazen v Německu. Po válce působil jako chemik a textilní barvíř v Mnichově Hradišti. V letech 1957 až 1970 vedl textilní barevny a čistírny v Kolíně. Je autorem řady vynálezů z oblasti chemického odmašťování výrobků, chemických zařízení a souběžně zařízení na ochranu životního prostředí.


Proslul hlavně portréty známých osobností spjatých s Kolínem. Podle fotografické předlohy ztvárnil i řadu portrétů světových politiků. Vzorem se staly portréty pánů na hradech a zámcích, ale i lidí ze současnosti. Hodně obrazů rozdal, jeden z posledních prezidentovi Miloši Zemanovi. Portrétovaným se stal i první prezident kolínské automobilky TPCA Masatake Enemoto, své obrazy mají také kolínští starostové Zdeňka Majerová, Miroslav Kaisler i Jiří Buřič. Dalším zobrazeným s Kolínskem spjatým je nebožtík skladatel Karel Svoboda. Poslední obrazy jsou portréty věnované setkání Václava Klause se spolkovým kancléřem Gerhardem Schröderem či kancléřka Angela Merkelová s prezidentem Georgem Bushem jr.


Dalším námětem obrazů je krajina. "Krajinářství a vůbec olejomalbě se tady už moc lidí nevěnuje. Je to pracné a já obrazy mnohokrát předělávám, a spokojen vlastně nikdy úplně nejsem. Vděčným námětem jsou Borky či cesta do Klavar. Rád jsem maloval i v bývalé Jugoslávii Petrovac či Jelsu na ostrově Hvar. Tam byl o obrazy v nedokončené podobě na malířském stojanu zájem. Pokud si je někdo chtěl koupit, nechával jsem jej, aby cenu určil sám," řekl Bohumil Bukovský st.


Tam malíř zachytil městečka i hory. Zajímavým je obraz kolínského kostela sv. Víta z roku 1958, protože zachycuje Zálabí, které dnes vypadá poněkud jinak. "Rád bych uspořádal výstavu v Kolíně, ale obávám se, že v osmdesáti už těch sil není tolik, jak příprava vyžaduje," loučí se Bohumil Bukovský.


Zdroj: Kolínský týdeník Pres - Jiří Červín - 30.5.2013 a 21.3.2014
 


V roce 2006 obnovil malbu v kapličce Svaté trojice v Červených Pečkách.

Jméno autora: Bukovský Bohumil starší ( 3.10.1923 - 24.2.2014 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení