RYBNÍK ZA VESNICÍ - BUKOVSKÝ BOHUMIL STARŠÍ

RYBNÍK ZA VESNICÍ - BUKOVSKÝ BOHUMIL STARŠÍ

 

3840 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 10. 2021

Jméno autora: Bukovský Bohumil starší
( 3.10.1923 - 24.2.2014 )

 

 

OBRAZ - RYBNÍK ZA VESNICÍ. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ, NEDÁVNO ZESNULÝ MALÍŘ BOHUMIL BUKOVSKÝ. VŠECHNY JEHO MALBY MAJÍ LEHKÝ IMPRESIONISTICKÝ NÁDECH.
 


ROZMĚRY RÁMU CCA 38 CM X 30 CM, RÁM JE ÚZKÝ, DŘEVĚNÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1975-1995.BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 Bukovský Bohumil starší


 

* 3.10.1923 Mnichovo Hradiště (Mladá Boleslav)+ 24.2.2014malíř, grafik, kameník, výtvarník, vynálezce, chemik
 

 Narodil se v roce 1923 v Mnichově Hradišti. Povoláním byl chemik, vynálezce v textilním a lehkém průmyslu. Vyučil se barvířem a chemickým čističem. Za války nasazen v Rakousku v továrně na výrobu leteckých plechů. Později byl nasazen v Německu. Po válce působil jako chemik a textilní barvíř v Mnichově Hradišti. V letech 1957 až 1970 vedl textilní barevny a čistírny v Kolíně. Je autorem řady vynálezů z oblasti chemického odmašťování výrobků, chemických zařízení a souběžně zařízení na ochranu životního prostředí.


Proslul hlavně portréty známých osobností spjatých s Kolínem. Podle fotografické předlohy ztvárnil i řadu portrétů světových politiků. Vzorem se staly portréty pánů na hradech a zámcích, ale i lidí ze současnosti. Hodně obrazů rozdal, jeden z posledních prezidentovi Miloši Zemanovi. Portrétovaným se stal i první prezident kolínské automobilky TPCA Masatake Enemoto, své obrazy mají také kolínští starostové Zdeňka Majerová, Miroslav Kaisler i Jiří Buřič. Dalším zobrazeným s Kolínskem spjatým je nebožtík skladatel Karel Svoboda. Poslední obrazy jsou portréty věnované setkání Václava Klause se spolkovým kancléřem Gerhardem Schröderem či kancléřka Angela Merkelová s prezidentem Georgem Bushem jr.


Dalším námětem obrazů je krajina. "Krajinářství a vůbec olejomalbě se tady už moc lidí nevěnuje. Je to pracné a já obrazy mnohokrát předělávám, a spokojen vlastně nikdy úplně nejsem. Vděčným námětem jsou Borky či cesta do Klavar. Rád jsem maloval i v bývalé Jugoslávii Petrovac či Jelsu na ostrově Hvar. Tam byl o obrazy v nedokončené podobě na malířském stojanu zájem. Pokud si je někdo chtěl koupit, nechával jsem jej, aby cenu určil sám," řekl Bohumil Bukovský st.Tam malíř zachytil městečka i hory. Zajímavým je obraz kolínského kostela sv. Víta z roku 1958, protože zachycuje Zálabí, které dnes vypadá poněkud jinak. "Rád bych uspořádal výstavu v Kolíně, ale obávám se, že v osmdesáti už těch sil není tolik, jak příprava vyžaduje," loučí se Bohumil Bukovský.


Zdroj: Kolínský týdeník Pres - Jiří Červín - 30.5.2013 a 21.3.2014
 


V roce 2006 obnovil malbu v kapličce Svaté trojice v Červených Pečkách.

Jméno autora: Bukovský Bohumil starší ( 3.10.1923 - 24.2.2014 )

Přihlášení