LETNÍ KRAJINA S DOMKEM - BUKOVSKÝ BOHUMIL STARŠÍ

LETNÍ KRAJINA S DOMKEM - BUKOVSKÝ BOHUMIL STARŠÍ

 

3840 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 22. 5. 2024

Jméno autora: Bukovský Bohumil starší
( 3.10.1923 - 24.2.2014 )

 

 

 

OBRAZ - LETNÍ KRAJINA S DOMKEM. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ, NEDÁVNO ZESNULÝ MALÍŘ BOHUMIL BUKOVSKÝ. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. VŠECHNY JEHO MALBY KRAJIN MAJÍ LEHKÝ IMPRESIONISTICKÝ NÁDECH.

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 59 CM X 49 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ROZMĚR SAMOTNÉ MALBY 47,5 CM X 39 CM. OLEJ NA DESCE ČI TVRDÉM KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. OBRAZ BY VYPADAL JEŠTĚ LÉPE V MENŠÍM RÁMU, SOUČASNÝ JE ZBYTEČNĚ VELIKÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1975-1995.
 


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Bukovský Bohumil starší
 * 3.10.1923 Mnichovo Hradiště (Mladá Boleslav)

 


+ 24.2.2014
 

 

malíř, grafik, kameník, výtvarník, vynálezce, chemik

 

 

Narodil se v roce 1923 v Mnichově Hradišti. Povoláním byl chemik, vynálezce v textilním a lehkém průmyslu. Vyučil se barvířem a chemickým čističem. Za války nasazen v Rakousku v továrně na výrobu leteckých plechů. Později byl nasazen v Německu. Po válce působil jako chemik a textilní barvíř v Mnichově Hradišti. V letech 1957 až 1970 vedl textilní barevny a čistírny v Kolíně. Je autorem řady vynálezů z oblasti chemického odmašťování výrobků, chemických zařízení a souběžně zařízení na ochranu životního prostředí.

 

Proslul hlavně portréty známých osobností spjatých s Kolínem. Podle fotografické předlohy ztvárnil i řadu portrétů světových politiků. Vzorem se staly portréty pánů na hradech a zámcích, ale i lidí ze současnosti. Hodně obrazů rozdal, jeden z posledních prezidentovi Miloši Zemanovi. Portrétovaným se stal i první prezident kolínské automobilky TPCA Masatake Enemoto, své obrazy mají také kolínští starostové Zdeňka Majerová, Miroslav Kaisler i Jiří Buřič. Dalším zobrazeným s Kolínskem spjatým je nebožtík skladatel Karel Svoboda. Poslední obrazy jsou portréty věnované setkání Václava Klause se spolkovým kancléřem Gerhardem Schröderem či kancléřka Angela Merkelová s prezidentem Georgem Bushem jr.

 

Dalším námětem obrazů je krajina. "Krajinářství a vůbec olejomalbě se tady už moc lidí nevěnuje. Je to pracné a já obrazy mnohokrát předělávám, a spokojen vlastně nikdy úplně nejsem. Vděčným námětem jsou Borky či cesta do Klavar. Rád jsem maloval i v bývalé Jugoslávii Petrovac či Jelsu na ostrově Hvar. Tam byl o obrazy v nedokončené podobě na malířském stojanu zájem. Pokud si je někdo chtěl koupit, nechával jsem jej, aby cenu určil sám," řekl Bohumil Bukovský st.

 

Tam malíř zachytil městečka i hory. Zajímavým je obraz kolínského kostela sv. Víta z roku 1958, protože zachycuje Zálabí, které dnes vypadá poněkud jinak. "Rád bych uspořádal výstavu v Kolíně, ale obávám se, že v osmdesáti už těch sil není tolik, jak příprava vyžaduje," loučí se Bohumil Bukovský.

 

Zdroj: Kolínský týdeník Pres - Jiří Červín - 30.5.2013 a 21.3.2014

 


V roce 2006 obnovil malbu v kapličce Svaté trojice v Červených Pečkách.

Jméno autora: Bukovský Bohumil starší ( 3.10.1923 - 24.2.2014 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení