IMPRESE KVĚTIN - ŠUSTR ANTONÍN

IMPRESE KVĚTIN - ŠUSTR ANTONÍN

 

5820 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Šustr Antonín
( 12.6.1923 - 10.6.1993 )

 

 

 

OHROMNÝ OBRAZ - IMPRESE KVĚTIN. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ ANTONÍN ŠUSTR. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.
 

 

ROZMĚRY RÁMU ÚCTYHODNÝCH CCA 85 CM X 69 CM, RÁM JE BOHATĚ ZDOBENÝ, MÁ HODNĚ OTLUKŮ. OLEJ NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. SKLO JE PODÉLNĚ PO CELÉ DÉLCE PRASKLÉ - JE NUTNÉ HO PŘESKLÍT. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1950-70.BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.V POSLEDNÍ DOBĚ JE ANTONÍN ŠUSTR VELMI CENĚNÝ NA AUKCÍCH.

 

 

 

 

Šustr Antonín

 

* 12.6.1923 Hlinsko

 

+ 10.6.1993 Hlinsko

 


malíř, ilustrátor, písmomalíř, iluminátor, autodidakt
- malbě se učil u malířů - František Emler, Jaroslav Sodomka, Jüngling Břetislav, Hruška J.- členem Českého fondu výtvarných umění (ČFVÚ)- ilustroval stolní týdenní kalendáře v roce 1975, 1984, 1988, 1990

 VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích, Pardubice

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 


1993, Malíři Vysočiny (Malý lexikon),2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVII. Šte - Tich). 

 

 

Antonín Šustr

 

Přátelil se s akademickým malířem Jaroslavem Sodomkou a hlavně Františkem Emlerem. Emler v létě pobýval a maloval v Kuklíku u Sněžného. Šustra považoval za rovnocenného kolegu z branže. Oba malíři se dobře znali, měli podobné tvůrčí zájmy. Bylo zřejmé, že Emler měl velký vliv na Šustrovu tvorbu, na expresivní pojetí jeho malby a výraznou barevnost.


Antonín Šustr byl tichý, skromný, pracovitý a bohem nadaný člověk. Vyrůstal v kraji malířů a záhy se začal o malířství zajímat. Od mládí maloval rozhodnými tahy štětcem a výraznými barvami drobné obrázky krajin a květin. Postupem let pilně tvořil, navštěvoval ateliery známých malířů a přátelil se s malíři podobnými zájmů – Vojtou Kynclem, Janem Odvárkou, Jiřím Vaňkem, Rudolfem Korberem, Václavem Zemanem a dalšími. Výsledky jeho snah a výtvarná kvalita prací vedla ke společenskému uznání a v roce 1980 byl zaregistrován Svazem českých výtvarných umělců. To mu otevřelo bohatou výstavní a publikační činnost. Vystavoval například v Chrudimi, Pardubicích, Holicích, Liberci, Českých Budějovicích, Olomouci atd. Výstavní síň Art Centrum vystavovala jeho obrazy v zahraničí, v Německu, Polsku a Švýcarsku. Jeho malby byly opakovaně vydávány ve stolních kalendářích.


První výstavu v Hlinsku měl v roce 1990 společně s Janem Odvárkou, Jiřím Vaňkem a Václavem Zemanem. Velice zdařilou výstavu v hlineckém Komorním divadle uspořádali pracovníci tehdejšího Sdruženého klubu v nádherném prostředí divadelního sálu. V katalogu k výstavě uvedli tehdejší pořadatelé mimo jiné: „Cele malířské dílo Antonína Šustra je poznamenáno expresivním rozmachem, barevností i odvážnou kompozicí. Ve své tvorbě se převážně zabývá krajinou, v technice olejomalbou, mnohdy i temperou. Jeho zákoutí a zátiší vysočinských chalup i otevřených krajin prozrazují intenzivní citovost a bytostný temperament. Ke svému charakteristickému expresivnímu nepodbízivému výrazu a rukopisu došel díky svému nadání, dlouholeté práci a píli.“


ZDROJ: Ing. Ladislav Vašek (fotograf, kamarád malíře), zaslal syn malíře Michal Šustr
 

Jméno autora: Šustr Antonín ( 12.6.1923 - 10.6.1993 )
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení