VESNICKÉ STAVENÍ - PETŘÍČEK (PETRITSCHEK) EDUARD

VESNICKÉ STAVENÍ - PETŘÍČEK (PETRITSCHEK) EDUARD

 

3840 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Petříček
(Petritschek) Eduard
( ? - 1955 )

 

 

 

OBRAZ - VESNICKÉ STAVENÍ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ EDUARD PETŘÍČEK (PETRITSCHEK). JEHO OBRAZŮ NENÍ K SEHNÁNÍ MNOHO - JSOU POMĚRNĚ RARITNÍ.

 


ZEZADU OBRAZU JE STARÁ REKLAMA GUSTAV PICK, GLASERMEISTER, AUSSIG, GROSSE WALLSTR 1.

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 34 X 24 CM, RÁM JE ZŘEJMĚ PŮVODNÍ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA JEMNÉM PLÁTNĚ FIXOVANÉM NA KARTONU. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.

 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1921. OBRAZ JE TEDY TÉMĚŘ 100 LET STARÝ !!!

 


POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Eduard Petříček (Petritschek)

 

 

zemřel 1955

 

 

malíř, pedagog

 

 

 

Po roce 1918 středoškolský profesor kreslení a češtiny v Ústi nad Labem. Věnoval se kresbě a grafice, později také krajinomalbě.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1999, Brožek Jaroslav , Výtvarné Ústí (Kronika výtvarného života v Ústí nad Labem ve 20. století 1918-1998), Město Ústí nad Labem,

 

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XI. Pau - Pop).

Jméno autora: Petříček (Petritschek) Eduard ( ? - 1955 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení