STARÝ MLÝN NA ZDOBNICI - FILÁČEK VLADIMÍR

STARÝ MLÝN NA ZDOBNICI - FILÁČEK VLADIMÍR

 

19800 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Filáček Vladimír
( 1926 -

 

 

 

OHROMNÝ OBRAZ - STARÝ MLÝN NA ZDOBNICI. AUTOREM JE CENĚNÝ AKADEMICKÝ MALÍŘ VLADIMÍR FILÁČEK. VELMI KVALITNÍ LÍBIVÉ DÍLO S LEHKÝM NÁDECHEM IMPRESIONISMU.

 


GALERIJNÍ VELIKOST - ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 119 X 89 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PLÁTNĚ. ZEZADU NA BLIND RÁMU JE UVEDEN NÁZEV DÍLA, AUTOR, TECHNIKA ROZMĚR A PŮVODNÍ CENA V DOBĚ ZHOTOVENÍ - 3.800,- KČS - VŠE VIZ FOTO. VELIKOST SAMOTNÉHO PLÁTNA 90 CM X 70 CM. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1960-80.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VĚTŠÍCH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Filáček Vladimír

 

narozen roku 1926 v Čermné na Ústeckoorlicku

 

malíř, grafik

 

 

 

- žije a tvoří v Praze a v Doudlebách nad Orlicí

 

 

- byl členem SČSVU, od 70-tých let, vyloučen z důvodu odmítnutí spolupráce s StB a byla mu zakázána jakákoli výstavní činnost, přesto jeho obrazy byly vystavovány na desítkách samostatných a společných výstav doma i v zahraničí

 


- stovky jeho děl jsou zastoupeny ve sbírkách po celém světě

 


- je členem Asociace českých výtvarníků

 

 

Nyní téměř devadesátiletý, se narodil a mládí prožil v malebném podhůří Orlických hor, kde tvoříval Antonín Slavíček, Vojtěch Sedláček a jiní velikáni české krajinomalby. V Lukavici, kam se rodiče z Dolní Čermné během německé okupace přestěhovali, prožil pohnutá léta dospívání, jejichž konec byl krutě poznamenán předčasným úmrtím otce, v širokém okolí tehdy známého veterináře. Již jako student reálného gymnázia v Kostelci nad Orlicí na školních a místních výstavách udivoval svým nevšedním kreslířským talentem a barevným viděním.

 

Ačkoliv po vystudování strojního inženýrství na ČVUT většinu jeho života zaujímalo povolání odborného profesora na strojních průmyslových školách v Praze a Hradci Králové, kde vychoval stovky schopných odborníků, výtvarná činnost mu po celý život zůstala důležitou druhou profesí. Kvůli slibu otci, že ve své tvorbě nikdy nebude deformovat přírodu, jež sama o sobě je tou nejpravdivější krásou, nikdy nepodlehl svodům dobových módních směrů. Maloval příležitostně všude, kde ho náhodný motiv zaujal a nalézal v něm pocit spontánního uvolnění, radosti, svobodného vydechnutí. Za život vytvořil na dva tisíce kreseb, krajinných obrazů, portrétů, výtvarných návrhů i rozměrných figurálních kompozic. Jeho práce se nacházejí převážně v soukromých sbírkách, nejen u nás, ale prakticky po celé Evropě i za Oceánem.

 

Od šedesátých let byl kandidátem Svazu československých výtvarných umělců, avšak v roce 1976, v době tzv. „normalizace“ vyloučen, protože si dovolil odmítnou „fízlovskou“ spolupráci s tehdejší StB (HK). Ač mu před tím byly slibovány různé výhody (mj.dokonce i možné jmenování „zasloužilým umělcem“), po odmítnutí byl exemplárně potrestán striktním zákazem jakékoli výstavní činnosti. Ačkoliv je po pádu arogantní totality znovu činným členem nově ustavené Asociace českých výtvarníků, jeho jméno se teprve nyní opět začíná stávat známým. Přesto, že jeho životní osudy zdaleka nebyly jednoduché, jeho umělecké krédo je jasné, optimistické. Tvoří pro lidi, kteří po každodenní námaze a starostech potřebují relaxaci, oddech, pohodu. Když si do bytu pověsí obraz, nechť je živě barevný, prosvícený, radostný. Toho šedivého, ponurého je v lidském životě bohužel až příliš. 

Jméno autora: Filáček Vladimír ( 1926 -

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení