IMPRESE ŠEŘÍKŮ - ŠUSTR ANTONÍN

IMPRESE ŠEŘÍKŮ - ŠUSTR ANTONÍN

 

2490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 9. 12. 2021

Jméno autora: Šustr Antonín
( 12.6.1923 - 10.6.1993 )

 

 

OBRAZ - IMPRESE ŠEŘÍKŮ. AUTOREM JE MALÍŘ ANTONÍN ŠUSTR. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 55 X 40 CM, RÁM JE BOHATĚ ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU ČI PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1950-70.

 

BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 

VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

V POSLEDNÍ DOBĚ JE ANTONÍN ŠUSTR VELMI CENĚNÝ NA AUKCÍCH.

 

 

Šustr Antonín


* 12.6.1923 Hlinsko


+ 10.6.1993 Hlinsko

 

malíř, ilustrátor, písmomalíř, iluminátor, autodidakt

 

 

- malbě se učil u malířů - František Emler, Jaroslav Sodomka, Jüngling Břetislav,  Hruška J.

 

- členem Českého fondu výtvarných umění (ČFVÚ)

 

- ilustroval stolní týdenní kalendáře  v roce 1975, 1984, 1988, 1990

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích, Pardubice 

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1993, Malíři Vysočiny (Malý lexikon),

 

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVII. Šte - Tich).

 

 

Antonín Šustr

 

Přátelil se s akademickým malířem Jaroslavem Sodomkou a hlavně Františkem Emlerem. Emler v létě pobýval a maloval v Kuklíku u Sněžného. Šustra považoval za rovnocenného kolegu z branže. Oba malíři se dobře znali, měli podobné tvůrčí zájmy. Bylo zřejmé, že Emler měl velký vliv na Šustrovu tvorbu, na expresivní pojetí jeho malby a výraznou barevnost.


Antonín Šustr byl tichý, skromný, pracovitý a bohem nadaný člověk. Vyrůstal v kraji malířů a záhy se začal o malířství zajímat. Od mládí maloval rozhodnými tahy štětcem a výraznými barvami drobné obrázky krajin a květin. Postupem let pilně tvořil, navštěvoval ateliery známých malířů a přátelil se s malíři podobnými zájmů – Vojtou Kynclem, Janem Odvárkou, Jiřím Vaňkem, Rudolfem Korberem, Václavem Zemanem a dalšími. Výsledky jeho snah a výtvarná kvalita prací vedla ke společenskému uznání a v roce 1980 byl zaregistrován Svazem českých výtvarných umělců. To mu otevřelo bohatou výstavní a publikační činnost. Vystavoval například v Chrudimi, Pardubicích, Holicích, Liberci, Českých Budějovicích, Olomouci atd. Výstavní síň Art Centrum vystavovala jeho obrazy v zahraničí, v Německu, Polsku a Švýcarsku. Jeho malby byly opakovaně vydávány ve stolních kalendářích.


První výstavu v Hlinsku měl v roce 1990 společně s Janem Odvárkou, Jiřím Vaňkem a Václavem Zemanem. Velice zdařilou výstavu v hlineckém Komorním divadle uspořádali pracovníci tehdejšího Sdruženého klubu v nádherném prostředí divadelního sálu. V katalogu k výstavě uvedli tehdejší pořadatelé mimo jiné: „Cele malířské dílo Antonína Šustra je poznamenáno expresivním rozmachem, barevností i odvážnou kompozicí. Ve své tvorbě se převážně zabývá krajinou, v technice olejomalbou, mnohdy i temperou. Jeho zákoutí a zátiší vysočinských chalup i otevřených krajin prozrazují intenzivní citovost a bytostný temperament. Ke svému charakteristickému expresivnímu nepodbízivému výrazu a rukopisu došel díky svému nadání, dlouholeté práci a píli.“


ZDROJ: Ing. Ladislav Vašek (fotograf, kamarád malíře), zaslal syn malíře Michal Šustr
 

Jméno autora: Šustr Antonín ( 12.6.1923 - 10.6.1993 )
Typ: Malíři Vysočiny

Přihlášení