PASÁK KRAV - POLÁŠEK VIKTOR

PASÁK KRAV - POLÁŠEK VIKTOR

 

2820 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Polášek Viktor
( 25.2.1911 - 23.1.1989 )

 

 

 

SIGNOVANÁ BAREVNÁ LITOGRAFIE ČI LEPT - PASÁK KRAV. AUTOREM JE KVALITNÍ MALÍŘ VIKTOR POLÁŠEK. SIGNOVÁNA A DATOVÁNA VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.ADJUSTOVÁNO V NOVÉM MODERNÍM RÁMU, NOVÉ PASPARTĚ A NOVĚ ZASKLENO. ROZMĚRY RÁMU CCA 60 X 51 CM. SAMOTNÁ LITOGRAFIE CCA 45 X 33 CM. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO, NA FOTKÁCH JSOU ODLESKY OD BLESKU.
 


OBRAZ JE Z ROKU 1935. JEDNÁ SE O VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VELMI DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Polášek Viktor


* 25.2.1911 Úsov u Mohelnice (Šumperk)


+ 23.1.1989 Praha


ilustrátor, grafik, malíř, pedagog

 

 

Studoval na Škole Uměleckých řemesel v Brně u profesora Petra Dillingera, následně na Akademii výtvarných umění v Praze u Tavíka Františka Šimona, Franze Thieleho, Jakuba Obrovského.

 

Byl členem Jednota umělců výtvarných, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Český fond výtvarných umění (ČFVU).

 

Autor řady tisků, plakátů, známek, široký výčet literatury vztahující se k jeho tvorbě, již od roku 1939 vystavuje - absolvoval desítky výstav. Obdržel řadu uznání včetně čestného uznání města Vídně. Je zastoupen v mnoha sbírkách - Národní galerie v Praze, v Památníku národního písemnictví v Praze a prakticky ve všech regionálních galeriích. Autor je zmiňován v mnoha encyklopediích a dokumentech (Tomanůn slovník, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA atd.).

Jméno autora: Polášek Viktor ( 25.2.1911 - 23.1.1989 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení