BŘÍZY V ZIMNÍ KRAJINĚ - SADOVSKÝ FRANTIŠEK

BŘÍZY V ZIMNÍ KRAJINĚ - SADOVSKÝ FRANTIŠEK

 

3000 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Sadovský František
(1909 - 27.1.1992)

 

 

OBRAZ - BŘÍZY V ZIMNÍ KRAJINĚ. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ FRANTIŠEK SADOVSKÝ. MALÍŘ SADOVSKÝ DOKÁŽE SVÝM OSOBITÝM STYLEM, KTERÝ ROZEZNÁTE NA PRVNÍ POHLED ÚŽASNĚ ZACHYTIT KRÁSY PŘÍRODY.FRANTIŠEK SADOVSKÝ ( 1909 - 27.1.1992 )Povoláním učitel ZŠ ve Svratce 1944-1945, 1946-1970, v letech 1961-1970 byl ředitelem školy.

Ačkoliv se věnoval malování jen jako svému koníčku, dostal se s něm na absolutní vrchol krajinářství a dodnes patří mezi velmi vyhledávané umělce z Vysočiny.


Kvalitní malíř, který je v poslední době velmi v kursu, jeho díla se prodávají v galeriích a na aukcích.

 

Svá umělecká díla vytvářel technikou oleje, olejové tempery, klasické tempery nebo kvaše.

Pro náměty nemusel chodit daleko, samy se mu nabízely v malebném okolí svého bydliště. Svratka, Žďárské vrchy, Českomoravská vysočina. Dobře a rád maloval rovněž květinová zátiší. Jeho krajinářská tvorba je věnována zcela Vysočině, proto je nazýván malířem Vysočiny.

 

Pan Sadovský se přátelil s mnoha osobnostmi česko-moravského pomezí, ale i celorepublikové kulturní obce. Mezi jeho obdivovatele patřil např. vynikající herec Radovan Lukavský, v jehož sbírce výtvarných děl bylo i několik olejů od Sadovského.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:encyklopedie/slovník

1993, Malíři Vysočiny (Malý lexikon)ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 44 X 27 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1940-60.

 


JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.

 

ZA ORIGINALITU DÍLA PLNĚ RUČÍM VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 

BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.

Jméno autora: Sadovský František (1909 - 27.1.1992)
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení