PŘIHRÁDEK V PARDUBICÍCH - NETUŠIL LUBOMÍR

PŘIHRÁDEK V PARDUBICÍCH - NETUŠIL LUBOMÍR

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Netušil Lubomír
( 24.2.1945 -

 

 

OBRAZ - PRIHRÁDEK V PARDUBICÍCH (NÁMĚSTÍČKO PŘED ZÁMKEM). SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁN 4/50 - VLEVO DOLE - VIZ FOTO. NÍZKÝ NÁKLAD A NÍZKÉ ČÍSLO.
 

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 45 X 32 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ORIGINÁLNÍ SIGNOVANÁ LITOGRAFIE NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.

 

OBRAZ JE Z ROKU 1989.

 


VELMI ZAJÍMAVÝ A DEKORATIVNÍ OBRAZ - BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE.

 

 

Lubomír Netušil (24. 2. 1945, Pardubice)

 

malíř, sochař, grafik

 

- člen Unie výtvarných umělců pardubického regionu a Český fond výtvarných umění (ČFVU)

 

Malíř, grafik, sochař. Studoval výtvarnou výchovu u M. Čapka a B. Borovského na PedF v Hradci Králové. Zabývá se především malbou a grafikou. Od konce 60. let se příležitostně věnuje také drobné plastice a keramickým objektům. Jeho hlavním tématem jsou základní formy života a pratvary existence v podobě lidské i přírodní.

 

Lubomír Netušil je zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie a Východočeského muzea v Pardubicích, Národního muzea v Praze, Kabinetu exlibris v Chrudimi, Bibliothéque Nationale v Paříži, Státní knihovny v Moskvě, Národní knihovny Cyrila a Metoděje v Sofii, Muzea sztuki v Ciechanówě v Polsku, ve Frederikshavn Museum v Dánsku, Museum Sint-Niklaas v Belgii, Del Bello Gallery v Torontu a v Museo Internazionale dell´ Ex Libris e della Grafica G. D´Annunzio Pescara (Itálie).

 

Absolvoval mnoho výstav  (Praha, Chotěboř, Holice, Hradec Králové, Pardubice atd.). Je zmiňován v mnoha dokumentech (1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění, 2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (IX. Ml - Nou) atd.).

Jméno autora: Netušil Lubomír ( 24.2.1945 -
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení