NA KRAJI LESA - KOCOUREK VÁCLAV

NA KRAJI LESA - KOCOUREK VÁCLAV

 

4820 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kocourek Václav
( 24.8.1915 - 27.9.1986 )

 

 

OBRAZ - NA KRAJI LESA. AUTOREM JE KVALITNÍ, VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ VÁCLAV KOCOUREK. SIGNOVÁN A DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO.

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 86 X 72 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ZŘEJMĚ KOMBINOVANÁ TECHNIKA UHEL A TUŽKA NA PAPÍŘE ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.OBRAZ BYL NAKRESLEN VE VÁLEČNÝCH LETECH, A TO V ROCE 1943.

 

 

BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 

 

Václav Kocourek

 

* 24. srpna 1915 Kolín

 

27. září 1986 Praha

 

 

 

- členem - Český fond výtvarných umění (ČFVU)
 

 

Po maturitě na gymnáziu v Kolíně absolvoval v letech 1932 – 1938 pražskou uměleckoprůmyslovou školu. Zvítězil ještě za studií v soutěži na ilustrace ke knize J. Zeyera „Jan Maria Plojhar, obdržel cenu za návrh na známku a za plakát na propagaci města Prahy v roce 1937. Úspěšný byl i při návrhu na vazbu pro město Naarden, za návrh na letecký diplom získal třetí cenu.


Mimo vlastní tvorbu působil jako pedagog na středních školách, spolupracoval s barrandovským kresleným filmem a po roce 1968 učil na LŠU na Jabloňové ulici, kam docházeli žáci z několika přilehlých pražských obvodů.


Spolupracoval při výrobě kopií Vyšehradského kodexu, Dalimilovy kroniky, Jenského kodexu a dalších středověkých památek. Rovněž se podílel na rekonstrukci poničené zakládací listiny pražského Národního divadla.


Ilustroval několik desítek knih a kreslířsky spolupracoval s řadou novin a časopisů. Do rodného kraje své maminky, na Českomoravskou vrchovinu, se často vracel. Ilustroval Obrázky z Jaroměřicka od A. Ondříčka vydané v Krajském nakladatelství v Havlíčkově Brodě ve dvou svazcích (I. díl 1956, II. díl 1959) a znovu v nakladatelství Akcent v Třebíči 2001 v jednom svazku, z něhož byly vypuštěny ty pověsti a pohádky, které se neodehrávaly na Vysočině.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1940, Holešovský František , Ilustrace v knihách pro mládež, Literatura pro mládež

1957, Janík Jaroslav , Kolín a Polabí v dílech výtvarníků, Kolínsko - sešit 6

1970, Čeští ilustrátoři, kteří se v letech 1945 - 1970 zabývali pohádkou, Čeští ilustrátoři pohádek

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K)

2000, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (V. Ka - Kom)

Jméno autora: Kocourek Václav ( 24.8.1915 - 27.9.1986 )
Typ: Malíři Vysočiny
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení