KRKONOŠE PARTIE V PODHŮŘÍ - IWAN FRIEDRICH

KRKONOŠE PARTIE V PODHŮŘÍ - IWAN FRIEDRICH

 

4840 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Iwan Friedrich
( 8. 8.1889 - 8.1.1967 )

 

 

OBRAZ - KRKONOŠE PARTIE V PODHŮŘÍ. AUTOREM JE FRIEDRICH IWAN. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ZNAČEN VLEVO DOLE VIZ FOTO.

 

ZEZADU OBRAZU JE VĚNOVÁNÍ.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 42 x 40 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ MÁ MÍSTY OTLUKY. ZŘEJMĚ SIGNOVANÝ A ZNAČENÝ KOLOROVANÝ LEPT S AKVATINTOU NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.

 


OBRAZ JE PŘIBLIŽNĚ Z ROKU 1920-30.

 

 

MOTIV TOHOTO OBRAZU BYL PŘEDLOHOU PRO VYDANOU POHLEDNICI, MŮŽETE SE NA NÍ PODÍVAT ZDE...

 

JEHO OBRAZŮ SE NA TRHU NEPOHYBUJE MNOHO. BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE.

 

JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

FRIEDRICH IWAN

 

narozen 8. srpna 1889 v Kamenné Hoře

 

zemřel 8.1.1967 v Wangen im Allgäu (Württemberg)

 

 malíř, krajinář, grafik, tvůrce četných pamětních tisků

 

V letech 1903 - 1908 studoval na Královské škole umění a řemesel ve Wrocławi. Pak, v letech 1910 - 1914 pokračoval v uměleckém vzdělání v Berlíně - Charlottenburg na Akademii výtvarných umění. Účastnil se první světové války. Zraněný se vrátil do Berlína, kde se v roce 1920 oženil. Měl jednoho syna - Klause. V roce 1921 se přestěhoval do Karpacze Wolfshau. V roce 1924, do Jelení Hory, kde žil za deportace v roce 1946. Po druhé světové válce žil v Schlitz (Hesse), pak Gunzenau (Hesensko), a konečně v roce 1954 v Wangen im Allgäu, kde zemřel.

 

Kromě akvarelů uplatňoval hlavně grafické techniky. Dosahoval však velmi malířských efektů. Měl rád zejména zimu a předjaří, v krajině hledal především náladu dosažitelnou díky kompozici záběru a hře světel a stínů.

 

Signatura „Friedrich Iwan" měla vynikající zvuk již v 20tých letech 20. století. Byl také známý svými exlibris vzory. Jeho lepty s krkonošskými motivy - zejména zimní motivy se zalíbily tak, že byly vydány i na pohlednicích.

Jméno autora: Iwan Friedrich ( 8. 8.1889 - 8.1.1967 )
Typ: Krkonoše
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení