JELEN V ŘÍJI - JIZERSKÝ KAREL WALTER

JELEN V ŘÍJI - JIZERSKÝ KAREL WALTER

 

14820 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Jizerský Karel Walter
( 8.10.1892 - 2006 )

 

 

OBRAZ - JELEN V ŘÍJI. AUTOREM JE KVALITNÍ, VYHLEDÁVANÝ AUKČNÍ MALÍŘ KAREL WALTER JIZERSKÝ. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 75 X 61 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. NÁLEZOVÝ STAV - NEČIŠTĚN, UPROSTŘED NAHOŘE JAKOBY ČERNÁ ŠMOUHA ČI ZÁMĚR MALÍŘE ? PO CELKOVÉM VYČIŠTĚNÍ BY KAŽDOPÁDNĚ JEŠTĚ HODNĚ PROKOUKNUL. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.
 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1930-50.
 


JEHO DÍLA SE BĚŽNĚ POHYBUJÍ V CENÁCH OD 15 DO 25 TIS. KČ.

 


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.

 


JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Jizerský Karel Walter

 


* 8.10.1892 Benátky nad Jizerou (Mladá Boleslav)

 

 

malířství, krajinomalba, portrétní malba

 

 

Vyučen kupcem v Benátkách n. Jizerou a Mladé Boleslavi, kde získal první malířské vzdělání u B. Kavánka. Později absolvoval malířskou akademii u F. Kavána a M. Pirnera v Praze a u Grusse v Lipsku. Věnoval se především krajinomalbě, portrétní tvorbě, scénám se zvěří v krajině a výjevům s postavami koní. Byl aktivním členem Výtvarnické družiny v Praze, s níž vystavoval v Mariánských Lázních, Karlových Varech, Hradci Králové a Praze.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

 

1999, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 (IV. CH - J)

Jméno autora: Jizerský Karel Walter ( 8.10.1892 - 2006 )
Typ: Myslivecké, lovecké

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení