PORTRÉT STARCE S DÝMKOU - ADÁMEK FERDINAND

PORTRÉT STARCE S DÝMKOU - ADÁMEK FERDINAND

 

14840 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Adámek Ferdinand
( 24.2.1896 - 20.7.1975 )

 

 

ÚŽASNÝ PORTÉT STARCE S DÝMKOU OD CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE FERDINANDA ADÁMKA. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. VELMI KVALITNÍ, LÍBIVÉ DÍLO.

 


POKUD BY JSTE NĚKDO VĚDĚL, KDO JE NA OBRAZU ZNÁZORNĚN, BUDU RÁD KDYŽ MI TO NAPÍŠETE E-MAILEM. MŮŽE SE JEDNAT I O SAMOTNÉHO MALÍŘE, ČI NĚJAKOU ZNÁMOU OSOBNOST.

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 54 X 44 CM, RÁM JE VELMI HLUBOKÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV VIZ. FOTO.

 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1930-50.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 


OD TOHOTO MALÍŘE MÁM VYSTAVEN JEŠTĚ JEDEN PÁROVÝ OBRAZ "STAŘEC S DÍVKOU" - MÁ STEJNÉ ROZMĚRY, RÁM, STYL MALBY, PODOBNÉ TÉMA ATD.

 

 

Adámek Ferdinand


* 24.2.1896 Praha - Vinohrady


+ 20.7.1975 Ostrava


scénografie, malířství, grafika, malba dekorací

 

Studoval na Umělecko průmyslové škole v Praze u profesora Hofbauera, Špillara, Emanuela Dítě, Kysely, Wachsmanna. Také absolvoval grafický kurz v Národním technickém muzeu v Praze.

 

Byl členem SVU Mánes a Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců Ostrava.

 

Maloval portréty, figurální kompozice, mytologické výjevy, vydal soubor dvanácti grafik Babiččinou údolí. Pro Novou radnici v Ostravě namaloval portréty čtyř bývalých starostů, podílel se na výzdobách kostelů v Přerově (například kostel v Pržně u Vsetína vyzdobil figurálními malbami), Frýdku Místku a jinde. Pobýval v Mariánské Hoře u Ostravy. Namaloval dekorace loutkového divadla Kašpárkova bouda, Moravská Ostrava v Ostravě - město.

 

Zmiňován v mnoha dokumentech (Tomanův slovník, Slovník Chagall atd.)

 

 

V POSLEDNÍ DOBĚ JE MALÍŘ VELMI CENĚNÝ NA AUKCÍCH I V GALERIÍCH, PODOBNÝ OBRAZ V CENĚ 23.000,- KČ JE V PRODEJI ZDE...

Jméno autora: Adámek Ferdinand ( 24.2.1896 - 20.7.1975 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení