KAKTUSY - ČIPEROVÁ ALENA

KAKTUSY - ČIPEROVÁ ALENA

 

1290 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 6. 2024

Jméno autora: Čiperová Alena
( 1936 -

 

 

OBRAZ - KAKTUSY. AUTORKOU JE MALÍŘKA ALENA ČIPEROVÁ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁN 1/4 VLEVO DOLE - VIZ FOTO.
 


ZŘEJMĚ LINORYT NA PAPÍŘE. ROZMĚRY VČETNĚ PASPARTY CCA 40 X 30,5 CM. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.

 


LINORYT JE Z ROKU 1978.
 


PO ZARÁMOVÁNÍ BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


 

 

Ing. Alena Čiperová

 

narozena v roce 1936 v Praze

 

malba, grafika
 


- absolventka ČVUT,


- od roku 1982 do roku 1990 byla členkou výtvarného klubu CORPUS


- členka Sdružení výtvarníků ČR


- při studiu na Vyšší průmyslové škole stavební byla dva roky pod vedením akademického malíře Aloise Vitíka. Od r.1990 do r.1992 navštěvovala večerní kurzy kreslení na Akademii výtvarných umění. Při univerzitě volného času navštěvuje kurzy kreslení pod vedením akademické malířky paní Boženy Zlámalové


- ovládá mnoho výtvarných technik například - grafika, malba, perokresba, koláž, akvarely, olejomalba, linoryt, ilustrace k básním, kresba na bílý i barevný papír, látku, hedvábí atd, náměty čerpá převážně z přírodních motivů - rostlinných i živočišných, heraldiky a architektonických prvků.


- její díla jsou ve sbírkách v České republice, na Slovensku, v Anglii, Belgii, Francii, Itálii, Řecku, Libanonu, Jihoafrické republice, Mexiku, Kanadě, v USA atd.
 

 


VÝSTAVY:- 25 samostatných a téměř 100 společných výstav

 


například:Společná

 

1982/11/08 - 1982/11/18 Alena Čiperová: Linoryty, perokresby, pastely, František Šorm: Sochy, Ústav makromolekulární chemie (ÚMCH), výstavní síň, Praha1991/05/13 - Alena Čiperová: Malba, kresba, Miluše Motyčková: Paličkovaná krajka, Vladimír Motyčka: Malba, kresba, Ústav makromolekulární chemie (ÚMCH), výstavní síň, Praha
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:2006, Kouzlo zátiší v tvorbě členů Sdružení výtvarníků ČR 

Jméno autora: Čiperová Alena ( 1936 -
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení