ZIMNÍ KRAJINA - DOBIÁŠ FRANTIŠEK

ZIMNÍ KRAJINA - DOBIÁŠ FRANTIŠEK

 

5820 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Dobiáš František
( 3.2.1898 - 1982 )

 

 

OBRAZ - ZIMNÍ KRAJINA. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ VYSOČINY - FRANTIŠEK DOBIÁŠ.

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 83 CM X 53 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PLÁTNĚ. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.OBRAZ BYL NAMALOVÁN PŘIBLIŽNĚ V LETECH 1940-60.

 


POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


 


Narozen 3. Února 1898 v Jimramově

 

Zemřel roku 1982 v Jimramově

 

Narodil se v chudé rodině v domě č. 219 na Panské ulici v Jimramově. Po vychození obecné a měšťanské školy se vyučil strojním zámečníkem. V roce 1926 byl odveden do rakouské armády a odeslán na frontu. Zúčastnil se bojů ne italské a rumunské frontě. Své zážitky s té doby sepsal do obsáhlých pamětí. Po vzniku Československa pracoval až do důchodu v místní textilní továrně. Byl veřejně činným v místní jednotě Orel, kde vykonával dlouhá léta funkci jednatele. Aktivně se zapojil do ochotnické divadelní činnosti a do místního pěveckého sboru Osvětové besedy. Od mládí rozvíjel svůj výtvarný talent a svůj vztah k Jimramovu a okolní přírodě vyjádřil ve svých obrazech, které se nacházejí u mnoha vlastníku v tuzemsku i v zahraničí. Místní veřejnost si jej také pamatuje jako organizátora poznávacích zájezdů a průvodce Čedoku.

 

7. října 1932 se mu narodil syn Josef Dobiáš, kterému byl prvním učitelem v jeho malířské tvorbě.

Jméno autora: Dobiáš František ( 3.2.1898 - 1982 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení