KOSTEL U LESA - MAZUCH

KOSTEL U LESA - MAZUCH

 

1790 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Mazuch

 

 

OBRAZ - KOSTEL U LESA. AUTOREM JE MALÍŘ MAZUCH. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.


ROZMĚRY RÁMU CCA 65 X 55 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, HLUBOKÝ, MÁ OTLUKY. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1970-80.

 

Jedná se zřejmě o Kostel sv. Michala v zaniklé vsi Lepějovice ve Valech u Přelouče.

 

Kostel sv. Michala archanděla byl ve třicetileté válce velmi poničen a jak říkají archivní prameny: „všechen dokonce k zpustošení přišel a dřívím zarostlý jest. “ Po třicetileté válce byl zbarokizován se zanechanými architektonickými románskými prvky (nad hlavním vchodem a v sa- kristii – cca kolem roku 1300. První zmínka o Lepějovicích pochází z roku 1167, obec podle historika F. K. Rosůlka zanikla v průběhu třicetileté války, kdy byl i samotný kostel pravděpodobně značně poškozen.

Jméno autora: Mazuch
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení