MUŠKAŘENÍ NA ORAVĚ POD ORAVSKÝM HRADEM - MAZUCH

MUŠKAŘENÍ NA ORAVĚ POD ORAVSKÝM HRADEM - MAZUCH

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 23. 5. 2024

Jméno autora: Mazuch

 

 

OBRAZ - MUŠKAŘENÍ NA ORAVĚ POD ORAVSKÝM HRADEM. AUTOREM JE MALÍŘ MAZUCH. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.

 

Oravský hrad

 

Oravský hrad se nachází na 112 metrů vysokém skalním ostrohu nad obcí Oravský Podzámok v okrese Dolný Kubín. První písemné zmínky o hradu pochází ze 13. století, kdy byla vybudována nejvýše položená část celého komplexu. Místní vojenská posádka hlídala obchodní stezku do Polska. Majiteli hradu byli nejprve uherští králové, např. Béla IV., Karel Robert z Anjou a Matyáš Korvín. Území spravovali jimi dosazení šlechtici mj. i Matúš Csák Trenčianský. Později majetek přešel do soukromých rukou a nejvýznamnějším vlastníkem byla rodina Thurzů.

Na Oravě byl zřízen zvláštní způsob správy tzv. komposesorát, který sídlil právě na tomto hradě. Oravský hrad byl postupně rozšiřován, v roce 1483 byl postaven obytný palác a od roku 1611 má hrad dnešní podobu. V roce 1800 hrad postihl velký požár. V 50.-60. letech 20. století zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce.


 

ROZMĚRY RÁMU CCA 65 X 51 CM, RÁM JE KRÁSNĚ ZDOBENÝ, HLUBOKÝ, MÁ OTLUKY. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1970-80.

Jméno autora: Mazuch
Typ: Rybářské
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení