KRAVKY NA PASTVĚ O ŽNÍCH - POPELKA VOJTĚCH HYNEK

KRAVKY NA PASTVĚ O ŽNÍCH - POPELKA VOJTĚCH HYNEK

 

14990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 7. 2024

Jméno autora: Popelka Vojtěch Hynek
( 13.12.1888 - 26.1.1961 )

Obraz - Kravky na pastvě o žních. Autorem je akademický malíř Popelka Vojtěch Hynek. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality. Na první pohled je vidět, že Popelka Vojtěch Hynek si dal na tomto obraze velmi záležet, jedná se o kvalitní dílo.

 

Rozměry včetně rámu cca 88 cm x 68 cm. Rám je původní, zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1944.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Popelka Vojtěch Hynek

 

* 13.12.1888 Praha

 

+ 26.1.1961 Praha

 

malíř, ilustrátor

 

Studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole u profesorů Emanuela Dítěte ml. a Heinricha Jaksche. V letech 1911-1912 pokračoval ve studiu na malířské akademii ve speciálce prof. Hanuše Schwaigra. Tvořil dlouho v Paříži. Po ukončení akademického studia malíř vyjížděl na studijní cesty po Čechách a Moravě, nejvíce však maloval ve Strmilově u Jindřichova Hradce.

 

Věnoval se krajinomalbě, specializoval se zejména na malbu zvířat. V roce 1923 studoval a maloval v pařížské Jardin des Plantes život a pohyby zvířat. Pro nakladatelství Sfinx vytvořil ilustrace k Brehmovu životu zvířat.

 

Pořádal výstavy v Topičově saloně a v Rubešově galerii. Členem skupiny Svaz českých umělců v Praze. Jeho obrazy jsou mimo jiné ve sbírkách Městského muzea v Jindřichově Hradci, v Galerii v Plzni a v Městském muzeu v Náchodě.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1940, Sborník Svazu českých umělců v Praze (1940),

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XI. Pau - Pop).

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení