PODZIM V BRDECH - SIGNOVÁN

PODZIM V BRDECH - SIGNOVÁN

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 20. 6. 2024

Jméno autora: Signován

Obraz - Podzim v Brdech. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Název díla vlevo dole - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 46 cm x 35 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Křídový pastel na papíře. Obraz je zasklený. Na paspartě jsou skvrny po vyschlé vodě - viz foto. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl nakreslen v roce 1978.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Brdy

 

 

nejvyšší ryze české pohoří u nás, se nachází v jihozápadní části Středočeského kraje. Od roku 1926 do ledna 2016 byla tato oblast vojenským újezdem, čímž si uchovala ráz divoké neosídlené krajiny. Nyní je tento přírodní areál o rozloze 380 km² chráněnou krajinnou oblastí.


Název Brdy pochází od slova "brdo", což znamená buď zalesněný kopec nebo skalku ve tvaru tkalcovského hřebene. V širším slova smyslu začínají u pražské Zbraslavi a táhnou se jihozápadním směrem k Příbrami a Rokycanům. Jejich západní hranici tvoří přibližně poledník, na němž leží Rokycany, jižní pak hranice Středočeského a Jihočeského kraje. Nejvyšší vrcholy Brd přesahují nadmořskou výšku 800 m. n. m. – jedná se o vrchol Tok (865 m n. m.) a Praha (862 m n. m.).

 

V roce 1926 byl na území středních Brd zřízen vojenský výcvikový prostor, který se v roce 1950 stal vojenským újezdem. Tím byla zdejší příroda na 65 let téměř zakonzervována. Až v roce 2007 byly veřejnosti o víkendech a svátcích zpřístupněny některé okrajové části vojenského újezdu, který k 1. 1. 2016 přestal de facto existovat (až na malé části) a jeho území se spolu s přilehlými přírodně zajímavými oblastmi stalo Chráněnou krajinnou oblastí.

 

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/brdy-nejvyssi-ryze-ceske-pohori-v-ceske-republic

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení