UNGELT 1905 - NEZNÁMÝ AUTOR

UNGELT 1905 - NEZNÁMÝ AUTOR

 

990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Neznámý autor

 

 

OBRAZ - PRAHA - UNGELT 1905. JIŽ NA PRVNÍ POHLED JE VIDĚT ŽE SE JEDNÁ O VELMI KVALITNÍ DÍLKO ZOBRAZUJÍCÍ STARÝ UNGELT ROKU 1905.

 

 

UNGELT

 

Týn (také nazývaný Týnský dvůr či Ungelt) je historický objekt nacházejí se v Praze na Starém Městě mezi Týnskou a Štupartskou ulicí v prostoru mezi kostely Matky Boží před Týnem a sv. Jakuba. Dnešní areál tvoří 18 domů.

V raném středověku byl tento objekt opevněný kupecký dvůr, oddělený od ostatního města příkopem a zdí. Za ochranu bylo nutné platit, z tohoto poplatku se vyvinulo povinné clo (staroněmecky ungelt). Od 11. století bylo toto místo střediskem mezinárodního obchodu v Praze; všichni cizí kupci, kteří do Prahy přijeli, se museli shromáždit zde. Kromě celnice, která zde fungovala od roku 1774, byl v Týnském dvoře k dispozici i kostel a nemocnice. Od 14. století pak začali kolem dvora pražští měšťané stavět obytné domy.

 

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 24 X 24 CM, RÁM JE KRÁSNĚ ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1950-70.

 

 

MÁM VYSTAVEN JEŠTĚ JEDEN PÁROVÝ OBRAZ - STARÁ PRAHA 1905 - MÁ STEJNÉ ROZMĚRY, RÁM, TÉMA, STYL MALBY ATD.

Jméno autora: Neznámý autor
Typ: Pragensia, Praha
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení