HRAD STŘEKOV - SIGNOVÁN

HRAD STŘEKOV - SIGNOVÁN

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Signován

 

Obraz - Hrad Střekov. Signován a datován vpravo dole - viz foto.

 

 

Hrad Střekov

 

Hrad Střekov je jednou z nejvýraznějších dominant Ústí nad Labem a labského údolí. Vypíná se na temeni mohutné znělcové skály, vysoko nad tokem řeky Labe. Jeho výrazná poloha a romantický vzhled inspirovaly řadu světových, českých i regionálních umělců.

 

První zmínka o hradu pochází z roku 1319, kdy se český král Jan Lucemburský rozhodl postavit nad řekou Labe strážní stanici, která by zajišťovala bezpečnost labské plavby a plnila funkci celnice. Požádal o to jistého Pešíka z Veitmile. Ačkoliv byl hrad královským majetkem, přímé řízení hradu přenechával král šlechticům, kteří měli hrad v užívání. V držení hradu se střídala řada šlechticů, někteří z nich o něj vedli mezi sebou ozbrojené střety. Koncem 16. století se stal jeho majitelem šlechtický rod Lobkoviců. Těžké rány hrad Střekov utrpěl za válek v 17. a 18. století. Ožil teprve v 19. století v období romantismu a s rozvojem turistiky.

 


Rozměry včetně rámu cca 50 cm x 38 cm, rám je úzký, zdobený, místy má oděrky. Kombinovaná technika akvarel a tuš na papíře či kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován v roce 1932.

 


Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Signován

Přihlášení