POTOK V KRAJINĚ - LÍBAL FRANTIŠEK

POTOK V KRAJINĚ - LÍBAL FRANTIŠEK

 

29990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 3. 6. 2024

Obraz - Potok v krajině. Autorem ceněný a vyhledávaný malíř František Líbal. Signován vlevo dole - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 64 cm x 56 cm. Rám je mohutný, místy má otluky. Pastózní olej na plátně fixovaném na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1940-70.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, díla Františka Líbala bězně dosahují částek kolem 20-30 tis. Kč, některá se pohybují i v cenách kolem 50-100 tis. Kč, je velmi pravděpodobné, že dílo takto kvalitního malíře bude časem stoupat na ceně.

 

Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru. Originalitu plně zaručuji vrácením peněz.

 

 

František Líbal

 

* 7.8.1896 Veselí nad Lužnicí (Tábor)

 

+ 20.6.1974 Praha

 

malíř

 

V letech 1916-1920 studoval na pražské Akademii u profesorů Vlaho Bukovace a Maxmiliána Pirnera. V roce 1921 odešel do Německa a pokračoval ve studiích v Mnichově, Drážďanech a Frankfurtu nad Mohanem. Cestoval po Německu, Francii, Itálii, zde vytvořil mnoho pohledů na města. Věnoval se velkým architekturám a maloval katedrály v Kolíně, Paříži, Benátkách, Miláně, Marseille, které poutaly jeho pozornost a vznikl tak pod jeho rychlým štětcem celý cyklus pohledů na jednotlivé chrámy v nejrůznějším osvětlení. Když se vrátil do vlasti, zajížděl zejména v zimě do hor, kde maloval krásy Krkonoš, Tater, Šumavy, Valašska a Beskyd.

 

Byl členem Jednoty umělců výtvarných v Praze s kterou každoročně vystavoval (od roku 1922) v Praze, Hradci Králové, Frankfurtě nad M., Mor. Ostravě. Souborně v červnu 1926 v Topičově salonu v Praze ( obrazy z Tater, Valašska, Francie, z Prahy a Německa); v Košicích, ve východoslovenském muzeu v říjnu 1927 ( 45 obrazů z Tater slovenských i polských ), v Pardubicích, v Kodani, v Bergenu, v Oslu a ve Vídni. Roku 1946 vystavuje ve Veselí nad Lužnicí a v Jindřichově Hradci. Znám svými obrazy jihočeských Blat a Prahy. Vytvořil rozsáhlý soubor obrazů rybníků a jejich zasazení do krajiny. Osobitý realista; usiluje o syntézu a monumentalitu. Kombinuje často olej s temperou.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1936, Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic),

1941, Jež Štěpán , Malířské dílo Františka Líbala,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VII. L - Mal),

2006, Kdo byl kdo v českém a moravském rybářství,

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky).

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení